micro-banner-img
Zjistit více
micro-banner-img allianz

Pojištění
dodavatele

Otázky a odpovědi

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz, kontaktujte nás.

Fotovoltaická elektrárna

fve

Fotovoltaická elektrárna

Realizace od poptávky přes instalaci až po zaplacení dotace zabere průměrně 3 měsíce. Jak celá spolupráce probíhá naleznete zde.

Orientace na jih je ideálně, při orientaci na východ / západ je ztráta cca 20 %, ta se dá dohnat umístěním pár panelů navíc. Doporučujeme přečíst článek zde.

Obecně nejefektivnější řešení je využití fotovoltaické elektrárny v kombinaci s tepelným čerpadlem, které nejen topí, ale i chladí a tak může být připojena klimatizace.

Konkrétně je nutné znát parametry vašeho domu a vaše potřeby, proto nabízíme bezplatnou konzultaci, pokud máte zájem zanechte nám na sebe kontakt zde.

Vhodnou kombinací fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem a současně po přechodu ze způsobu topení elektrokotlem lze ušetřit až těžko uvěřitelných 90 %. Doporučujeme pročíst tento článek.

Fotovoltaické panely, ze kterých je elektrárna složena, pohlcují energii ze slunce a vyrábějí tak elektrickou energii. Tato elektrická energie se dostane přes elektrický střídač až do vašich spotřebičů.

Výkon fotovoltaické elektrárny během dne roste a zase klesá, proto je vhodné při maximálním výkonu energii ukládat do fyzické baterie.

Fotovoltaická baterie

fvb

Fotovoltaická baterie

Energie, kterou vám solární elektrárna vyrobí, půjde nejdříve na provoz vaší domácnosti – tedy na provoz lednice, televize atd. Když nějaká zbyde, můžete ji uložit do sítě, do takzvané virtuální baterie.

Dotace

subsidy

Dotace

Jednoduše ano. Abychom vám mohli nachystat přesnou cenovou nabídku, navštívíme vás a přesně zjistíme všechny důležité detaily místa instalace a vašeho domu. Na základě tohoto zjištění zpracujeme přesnou nabídku a zejména přesně energetický posudek. Díky tomuto postupu skutečně dokážeme získání dotace garantovat.

Ostatní

other

Ostatní

Většina našich dodavatelů je z Evropy a USA, některé součástky se nevyrábějí jinde, než v Číně, tedy jsou z Číny, vše důkladně prověřujeme.