Otázky a odpovědi

Pokud nenajdete odpověď na váš dotaz, kontaktujte nás.

Často se nás ptáte

Fotovoltaické panely, ze kterých je elektrárna složena, pohlcují energii ze slunce a vyrábějí tak elektrickou energii. Tato elektrická energie se dostane přes elektrický střídač až do vašich spotřebičů.

Výkon fotovoltaické elektrárny během dne roste a zase klesá, proto je vhodné při maximálním výkonu energii ukládat do fyzické baterie.

Vhodnou kombinací fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem a současně po přechodu ze způsobu topení elektrokotlem lze ušetřit až těžko uvěřitelných 90 %. Doporučujeme pročíst tento článek.

Obecně nejefektivnější řešení je využití fotovoltaické elektrárny v kombinaci s tepelným čerpadlem, které nejen topí, ale i chladí a tak může být připojena klimatizace.

Konkrétně je nutné znát parametry vašeho domu a vaše potřeby, proto nabízíme bezplatnou konzultaci, pokud máte zájem zanechte nám na sebe kontakt zde.

Jednoduše ano. Abychom vám mohli nachystat přesnou cenovou nabídku, navštívíme vás a přesně zjistíme všechny důležité detaily místa instalace a vašeho domu. Na základě tohoto zjištění zpracujeme přesnou nabídku a zejména přesně energetický posudek. Díky tomuto postupu skutečně dokážeme získání dotace garantovat.

Orientace na jih je ideálně, při orientaci na východ / západ je ztráta cca 20 %, ta se dá dohnat umístěním pár panelů navíc. Doporučujeme přečíst článek zde.

Energie, kterou vám solární elektrárna vyrobí, půjde nejdříve na provoz vaší domácnosti – tedy na provoz lednice, televize atd. Když nějaká zbyde, můžete ji uložit do sítě, do takzvané virtuální baterie.

Realizace od poptávky přes instalaci až po zaplacení dotace zabere průměrně 3 měsíce. Jak celá spolupráce probíhá naleznete zde.

Většina našich dodavatelů je z Evropy a USA, některé součástky se nevyrábějí jinde jak v Číně, tedy jsou z Číny, vše důkladně prověřujeme.