Kombinace fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

obrázek článku

Kombinace fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

Pokud je primárním cílem energetická optimalizace vašeho domu, tedy snížení nákladů na minimum, tak jste zde dobře. Správným výběrem komponent a nastavením na míru vaší denní rutině, dokáže fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem ušetřit až těžko uvěřitelných 90 % nákladů na elektrickou energii.



Fotovoltaická elektrárna

Vhodně orientované panely s optimálním nastavením sklonu, viz tento článek, vyprodukují dostatek elektrické energie pro běžný chod vašich elektrických zařízení. Pokud zrovna energii nedokážete spotřebovat celou a přitom fotovoltaika jede na plný výkon, vyřešíte to použitím Virtuální baterie, nebo přímo fyzickou baterií, o které si řekneme více v tomto článku.



Tepelné čerpadlo

Kromě výše zmíněného putuje z fotovoltaické elektrárny energie také do tepelného čerpadla.V chladných měsících se tepelné čerpadlo postará o vytopení domu a zajistí, aby z vaší sprchy tekla vždy teplá voda. Nejefektivnějším způsobem vytápění domu je v současnosti tepelné čerpadlo. Námi dodávaná tepelná čerpadla značky Viessman se vyznačují faktorem výkonnosti systému 5, v režimu vytápění podle normy EN 14511. To znamená, že z 1 kWh spotřebované elektřiny na provoz čerpadla vyrobí 5 kWh tepla.



Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla

Všechna námi dodávaná tepelná čerpadla umí také chladit a lze na ně připojit kazetu klimatizace, jinými slovy výroba elektrické energie prostřednictvím fotovoltaických panelů, v kombinaci s tepelným čerpadlem, vám zaručí po celý rok stabilní teplotu v domě, napájení elektrických zařízení a to vše nejúspornější cestou, jaká je v současnosti k dispozici.



Návratnost investice 3 - 6 let

Přesná doba návratnosti, respektive výše úspor, je ovlivněna více faktory jako je dispozice domu, orientace střechy a zejména stávající systém vytápění. Pro příklad přechod z elektrokotle přinese úsporu až 90 % (cca 50.000 Kč / ročně), přechod z plynového kotle až 50 % a v případě plynového kondenzačního kotle až 30 %. Rádi s vámi toto téma zkonzultujeme, to vše zdarma, stačí vyplnit formulář zde.



Garantovaná dotace až 150 000 Kč

Projekt navrhneme v souladu s legislativními požadavky pro získání dotace. Vše připravíme a zařídíme za vás, nemusíte se o nic starat ani řešit papírování.



Konzultace zdarma

Pokud vás fotovoltaika v kombinaci s tepelným čerpadlem zaujala, spočítáme vám úsporu pro váš konkrétní dům, stačí vyplnit formulář zde a ozveme se vám během 2 pracovních dnů. Zde také zjistíte, jak celá spolupráce s námi probíhá.

Sdílet článek dál

Facebook @
solar

Fotovoltaika

Roční úspora až 80 % nákladů
na elektrickou energii,
řešení na klíč bez starostí

více Více

tepelne cerpadlo

Tepelné čerpadlo

Roční úspora až 60.000 Kč
na nákladech spojené s vytápěním
a ohřevem užitkové vody.

víceVíce

dotace

Státní dotace

Na fotovoltaiku i tep. čerpadlo
Garantujeme získání dotace
Všechno papírování zařídíme

víceVíce

Věříme v zelenější budoucnost, preferujeme kvalitu před kvantitou a zakládáme si na individuálním přístupu ke každému klientovi. Cílem je vaše spokojenost.

Acetex logo