Jak vybrat tepelné čerpadlo

22.02.2022

Připravili jsme pro vás sérii videí, která se věnují problematice výběru a instalace tepelných čerpadel. Na videu jsme spolupracovali s moderátorem Vladimírem Kořenem a hercem Otakarem Brouskem ml.

Připravili jsme pro vás sérii videí, která se věnují problematice výběru a instalace tepelných čerpadel. Na videu jsme spolupracovali s moderátorem Vladimírem Kořenem a hercem Otakarem Brouskem ml. První ze série videí se věnuje principům fungování a samotného výběru tepelného čerpadla. Společně s Vladimírem a Otakarem vás provedeme procesem od představení funkce tepelného čerpadla, jeho uplatnění v domě, přes ekonomickou náročnost až po vlastní instalaci a obsluhu právě v domácnosti herce Otakara Brouska ml.

Až pětkrát úspornější

V prvním díle Marek Bezouška, odborný referent a školitel společnosti Viessmann, vysvětlí Vladimírovi a Otakarovi princip fungování tepelného čerpadla a jeho přínos pro domácnost. Instalace tepelného čerpadla pro dům znamená význačné snížení nákladů, dokáže být až pětkrát úspornější než běžný elektrokotel. A v propojení s fotovoltaickou elektrárnou je efektivita provozu ještě vyšší. Nezanedbatelné jsou také ekologické dopady provozu tepelného čerpadla.

Dotace vyřídíme za vás

Jakub Mahel, obchodní ředitel společnosti Acetex, podrobněji rozvede finanční stránku pořízení čerpadla a možnosti získání dotace Nová zelená úsporám. Obavy ohledně množství administrativy spojené s žádostí o dotace ze strany Vladimíra velmi rychle rozptýlí, když se mu zaručí, že veškeré „papírování“ Acetex vyřídí za něj. Vysvětlí také, v jakém tarifním režimu lze tepelné čerpadlo provozovat a jaký dopad to má na náklady na provoz spotřebičů domácnosti.

Vitocal 200-S

Na závěr se Vladimír i Otakar na vlastní uši přesvědčí, jak je to s hlučností tepelného čerpadla. A protože prezentovaný model Vitocal 200-S od společnosti Viessmann patří k těm nejtišším na trhu, má Otakar vybráno. Mezi hlavní výhody splitového tepelného čerpadla, 4 až 12 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C), patří nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP, obzvláště tichý provoz zajištěný tzv. akustickým designem (AAD) a intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem. Reverzibilní provedení tepelného čerpadla umožňuje vytápění a chlazení v jednom přístroji a je připravené na spotřebu elektřiny vyrobené z vlastních fotovoltaických systémů. Navíc čerpadlo, které bude mít ve svém domě Otakar, splňuje požadavky pro státní dotační programy.

V dalším díle se dozvíte, jak jsme tepelné čerpadlo instalovali v domě známého herce a dabéra.

První díl videa si můžete pustit zde:

Pokud chcete i vy vytápět domácnost pomocí tepelného čerpadla jako Otakar Brousek ml., zažádejte o nezávaznou konzultaci zdarma.

 

Konzultace zdarma

Získáte plnohodnotný návrh optimalizace energetické náročnosti vašeho domu a my vám zařídíme dotaci.

?

PSČ je pro náš důležité z důvodu přidělení správného
obchodně-technického zástupce, který má na starost vaši lokalitu

Prosím zkontrolujte zápis PSČ.

?

Zde vložte svůj promo kód. Neznáte-li svůj promo kód a
nebo byste chtěli zjistit více informací o programu
klientských doporučení, klikněte ZDE.

?

Fotografie střechy, vyúčtování elektřiny, atd.

icon

Řešení potřebuji pro:

Zajímá mě technologie:

*povinné pole