micro-banner-img
Zjistit více
micro-banner-img allianz

Pojištění
dodavatele
Acetex na srovnávači fotovoltaiky Voltaico.cz

Výkup energie

  • Ve spolupráci s naším partnerem můžete prodávat přebytky pomocí chytrých algoritmů
  • Cena elektřiny na spotovém trhu v reálném čase
  • Algoritmy vám pomohou s maximálním využitím energie z fotovoltaiky
Mám zájem o výkup energie
baterie

Proč prodávat přebytky z fotovoltaiky

Prodávejte přetoky ze své fotovoltaické elektrárny za spotové ceny, aniž byste museli měnit svého dodavatele elektřiny. Optimalizujte nejen svou spotřebu, ale i výrobu podle tržních cen energií. Poplatek za napojení na systém začíná již na 0,45 haléřích za kWh, ceny spotové energie jsou pak násobně vyšší.

Je lepší elektřinou uloženou v baterii pokrýt celou spotřebu v domácnosti nebo ji ve špičkách prodat do sítě? A když elektřina z fotovoltaiky nestačí na pokrytí vaší spotřeby, vyplatí se baterii v levných hodinách nabít ze sítě? To vše vám pohodlně nastaví náš algoritmus na základě vstupních dat. A vy tak budete maximalizovat výdělečnost elektrárny.

Jak na prodej přebytků

baterie

Pokud chcete prodávat přetoky, musíte nejprve požádat svého distributora (ČEZ, PRE, EG.D) o povolení přetoků do sítě. Za tímto účelem musíte mít také Protokol o prvním paralelním připojení. Přetoky můžete prodávat skrze svého současného dodavatele elektřiny. Pokud váš současný dodavatel elektřiny přetoky nevykupuje anebo vám jeho podmínky nevyhovují, můžete si pro prodej vaší elektřiny do sítě vybrat jiného dodavatele, právě ve spolupráci s Acetexem. Výhodou tohoto řešení je, že vše kompletně zařídíme a pomocí řešení maximalizujeme efektivní využité energie z vaší fotovoltaické elektrárny a bateriového úložiště.

Jak výkup probíhá

1
Napojení na algoritmus

Vaši elektrárnu napojíme na algoritmus, který v závislosti na ceně elektřiny a predikci slunečního svitu efektivně využije výrobu levné elektřiny a její prodej za vysoké ceny.

2
Ranní dodávka do sítě

Cena na spotu je nejvyšší právě ráno kolem 8:00, kdy lidé vstávají a přicházejí do práce. S naším řešením nyní začnete dodávat do sítě za velmi vysoké ceny a pro nabití baterie z fotovoltaiky využijete polední slunce.

3
Večerní vybíjení do sítě

Cena na spotu je vysoká i večer, kdy FVE už nevyrábí. Během letních večerů je v baterii levná energie ze slunce. Pokud je baterie nabitá naplno, v naprosté většině případů bez problémů pokryje noční spotřebu. Ráno se tak vzbudíte a máte v baterii energii, kterou jste nespotřebovali. Tu jsme mohli večer prodat. A vydělat.

4
Zákaz používání baterie při levné ceně elektřiny

Je podzimní podvečer. Slunce už nesvítí, ale v Německu se rozfoukalo. Baterii máte nabitou na 80 %. Víte, že dnes už svítit nebude. Cena na spotu je záporná nebo nulová. Pustíte ohřev vody. Veškerá spotřeba v tu chvíli bude dodávána z baterie. Ze sítě budete odebírat jen minimum, které nezvládne dodat baterie. Jenže v tu dobu je levná energie ze sítě, proto je lepší využít tu a uloženou v baterii prodat v době vysokých, například ranních cen.

Konzultace zdarma

Zajímá mě

?Zde vložte svůj promo kód, neznáte-li svůj promo kód
a nebo byste chtěli zjistit více informací o programu klientských doporučení, klikněte zde

?PSČ je pro nás důležité z důvodu přidělení správného obchodně-technického zástupce,
který má na starost Váš okres.

Prosím zkontrolujte zápis PSČ.

?fotografie střechy, vyúčtování elektřiny a další..
icon

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, dle našich GDPR.