micro-banner-img
Zjistit více
micro-banner-img allianz

Pojištění
dodavatele
Acetex na srovnávači fotovoltaiky Voltaico.cz

Dotace Nová Zelená Úsporám 2023

  • Pro rodinné domy a rekreační objekty užívané k trvalému pobytu
  • Garance státní dotace díky našemu technickému řešení
  • Kompletní vyřízení administrativy a kontrola vyplacení prostředků
Domluvit konzultaci
dotace nzu

Fotovoltaika

Od září 2023 je možné žádat o státní dotaci v programu Nová zelená úsporám na fotovoltaickou elektrárnu či fotovoltaický ohřev vody pro rodinný dům či pro rekreační objekt, který byl trvale obývám alespoň 24 měsíců před podáním žádosti (musí mít přidělené číslo popisné či evidenční). Dotaci mohou získat také ostrovní systémy, kde je podmínkou, aby byly skutečně 100% „off-grid“, tedy aby nebyly vůbec připojené k síti. Výše dotace je poskytována do 50 % ceny a lze získat bez dalších podmínek až 160 000 Kč, respektive 176 000 Kč pro vybrané regiony. Dotaci až 200 000 Kč, respektive 220 000 Kč lze získat pouze s podmínkou, že dům bude současně zateplen.

Žádat lze na instalace realizované po 1. 1. 2021. K žádosti není nutné dokládat projektovou dokumentaci a faktury (je ale třeba je uschovat pro pozdější kontrolu).

Tepelná čerpadla

Od září 2023 je možné žádat o státní dotaci v programu Nová zelená úsporám na výměnu starých kotlů na pevná paliva nižší než 3. emisní třídy, lokálních topidel (kamen) využívaných jako hlavní zdroj, a to za jakýkoli podporovaný systém. A elektrické vytápění a plynové kotle a topidla starší 20 let nebo bez emisní třídy pouze za tepelné čerpadlo. Podmínkou je mít dům alespoň částečně zateplený (min. třída D), jinak se provoz tepelného čerpadla stává velice neúsporný. Výše dotace je poskytována do 50 % nákladů a lze získat až 125 000 Kč, ve vybraných regionech je pak příspěvek až o 10 % vyšší, tedy 137 500 Kč.

Žádat lze na instalace realizované po 1. 1. 2021. K žádosti není nutné dokládat projektovou dokumentaci a faktury (je ale třeba je uschovat pro pozdější kontrolu). Dotace jsou určené pro rodinný dům či pro rekreační objekt, který byl trvale obývám alespoň 24 měsíců před podáním žádosti (musí mít přidělené číslo popisné či evidenční). Není rozhodující, jak velká plocha je užívána k bydlení a jak velká k podnikání. V rámci tohoto programu nebudou podporovány tepelná čerpadla se zemními vrty.

Nabíjecí stanice pro elektromobily

Od září 2023 je možné žádat o státní dotaci v programu Nová zelená úsporám 2023 získat dotaci na nabíjecí stanice pro elektromobily. Podpora je ve výši 15 000 Kč a podporována je instalace jedné stanice na jeden objekt.

Kombinační bonusy

Za kombinaci více opatření lze získat dotační kombinační bonus, a to ve výši 10 000 Kč za každé další opatření.

Jak získání dotace probíhá

Pošlete nám poptávku přes konzultační formulář.

osobní schůzka
Na základě prvních informací od vás ověříme, zda splňujete dotační podmínky.
1
Náš obchodně technický zástupce provede šetření a navrhne konkrétní řešení.
2
Po podpisu smlouvy vypracujeme kompletní žádost a zašleme ji na NZÚ.
servis
Doložíme instalaci a revizní zprávu na NZÚ a pohlídáme vyplacení dotace na váš účet.

Zajistíme úplně vše

  • Zajistíme odborný posudek.
  • Postaráme se o kompletní projektovou dokumentaci.
  • Připravíme veškeré žádosti pro program Nová zelená úsporám.
  • Připravíme revizní zprávu.
  • Vypracujeme žádosti distributorovi energií.
  • Pustíme se do práce!